Google z pozwem za nieinformowanie użytkowników o gromadzeniu danych w trybie incognito

Google będzie musiało stanąć w tej sprawie przed sądem, bo przegrało sprawę o oddalenie pozwu, który złożono przeciwko koncernowi w czerwcu ubiegłego roku.
Google Prawo do bycia zapomnianym Mediaphilia
Fot. https://www.flickr.com/photos/mjmonty/

Google będzie musiało stanąć w tej sprawie przed sądem, bo przegrało sprawę o oddalenie pozwu, który złożono przeciwko koncernowi w czerwcu ubiegłego roku.

Gigant został oskarżony w nim o to, że nie informował użytkowników i użytkowniczek swojej przeglądarki internetowej Chrome o rzeczywistych praktykach gromadzenia danych w trybie przeglądania incognito, który przedstawiany jest jako pozwalający na zachowanie prywatności w sieci.

Przeczytaj: Czy przeglądanie internetu w trybie incognito naprawdę chroni prywatność?

Koncernowi może grozić kara grzywny w wysokości nawet 5 mld dolarów, co zważywszy na przychody Google’a nie jest spektakularną sumą – cała nadzieja na poprawę sytuacji użytkowników usług firmy w tym, że będzie musiała ona zmienić swoje praktyki i nie tylko informować o tym, że dane gromadzi lub usunąć te zgromadzone bez wiedzy i zgody osób użytkujących Chrome’a, ile zaprzestać tego rodzaju praktyk.

Total
2
Shares
Powiązane tematy
Czytaj dalej

Zaświadczenie o szczepieniu w smartfonie? Pytamy ministra Zagórskiego

Podczas poniedziałkowej konferencji ministra ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wiceministry funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak zapytaliśmy, czy aplikacja Stop Covid ProteGO Safe będzie wykorzystywana jako cyfrowy certyfikat szczepienia na COVID-19. Głosy tego rodzaju pojawiły się wcześniej w przestrzeni publicznej.
Total
2
Share