Chiny zablokowały komunikator Signal

Chiny zablokowały komunikator Signal – wynika z doniesień użytkowników i użytkowniczek z Państwa Środka, których głosy mówiące o tym, że nie mogą zalogować się w aplikacji, zaczęły wybrzmiewać w sieci jeszcze w środę.
signal zablokowany w chinach - mediaphilia.pl

Chiny zablokowały komunikator Signal – wynika z doniesień użytkowników i użytkowniczek z Państwa Środka, których głosy mówiące o tym, że nie mogą zalogować się w aplikacji, zaczęły wybrzmiewać w sieci jeszcze w środę.

Miesiąc temu ruch Signala zaczął blokować Iran, co stanowi kolejny dowód na to, że trend odcinania dostępu do szyfrowanej komunikacji przez rządy państw demokratycznych i niedemokratycznych wyraźnie narasta.

Obecnie dostęp do Signala z Chin można uzyskać podobnie, jak do innych zablokowanych przez państwo usług – z wykorzystaniem wiarygodnych usług VPN.

Chińska administracja rządowa oczywiście nie potwierdziła doniesień o blokadzie komunikatora – przedstawiciel ministerstwa spraw zagranicznych Zhao Lijian zadeklarował, że nic nie wie o takim zdarzeniu, a internet w Chinach pozostaje otwarty. Podczas krótkiej konferencji prasowej urzędnik oznajmił również, że wszystkie działania władz podejmowane względem sieci w Chinach pozostają w zgodzie z obowiązującym lokalnym prawem.

Najpopularniejszym, choć nie gwarantującym żadnego poziomu ochrony prywatności komunikatorem w Chinach pozostaje WeChat, z którego korzysta ponad miliard osób. Platforma ta wykorzystywana jest również do obsługi płatności online, jednak treści, które na nią trafiają, bardzo często są cenzurowane przez władze.

Total
1
Shares
Powiązane tematy
Uniwersytet technologiczny w Monachium szyfrowanie koronawirus - mediaphilia.pl
Czytaj dalej

W Monachium powstał model szyfrowania do ochrony danych w czasach COVID-19

Na Uniwersytecie Technologicznym w Monachium (TUM) powstał model szyfrowania, który ma pozwolić na lepszą ochronę danych użytkowników aplikacji do monitorowania kontaktów w obliczu pandemii koronawirusa. Jego działanie w skrócie ma umożliwiać taką wymianę informacji pomiędzy urządzeniami mijających się w przestrzeni publicznej osób, by w przypadku powiadomienia o potencjalnym kontakcie z zakażonym niemożliwe było odczytanie jego tymczasowego numeru kontaktowego (TCN) umożliwiającego odkrycie tożsamości danej osoby.
Total
1
Share