Australia: Bing może z powodzeniem zastąpić Google’a

Premier Australii w poniedziałek poinformował, że po rozmowach z firmą Microsoft koncern ten zadeklarował, iż jest gotów zastąpić usługi wyszukiwania Google’a swoim produktem Bing, jeśli Google zdecyduje się wycofać z kraju.
australia bing może z powodzeniem zastąpić google'a - mediaphilia.pl

Premier Australii w poniedziałek poinformował, że po rozmowach z firmą Microsoft koncern ten zadeklarował, iż jest gotów zastąpić usługi wyszukiwania Google’a swoim produktem Bing, jeśli Google zdecyduje się wycofać z kraju.

W ubiegłym miesiącu przedstawiciele Google’a zagrozili podczas wysłuchania przed australijskim senatem, że firma może wycofać z kraju swoje usługi, jeśli Australia będzie dalej procedować prawo zobowiązujące koncern do płacenia za treści lokalnych wydawców.

“To wielkie firmy technologiczne. To, co jest istotne w tym momencie, to to żebyśmy dbali o dobre reguły dla naszych obywateli” – powiedział szef rządu Scott Morrison.

Jego zdaniem “kluczowe dla funkcjonowania demokracji jest posiadanie samowystarczalnego systemu dystrybucji informacji, który może być komercyjnie wspierany”.

Jak podaje agencja Associated Press, Bing – choć jest drugą najpopularniejszą na rynku usługą wyszukiwania – to ma w nim jedynie 3,7 proc. udziałów. Google – według własnych danych – odpowiada za 95 proc. rynku.

Total
5
Shares
Powiązane tematy
Czytaj dalej

Monitoring czy inwigilacja – bossware a prywatność

Pandemia COVID-19 pokazała, że wiele czynności zawodowych można z powodzeniem realizować przez internet. Wydaje się oczywiste, że dla sprawdzenia efektywności działań, pracownik powinien zgodzić się na monitoring pracy, co dziś jest możliwe dzięki wszechobecnym telefonom i komputerom. Czy nie narusza to jednak jego prawa do prywatności?
dlaczego wybory przez internet to zły pomysł - gosia fraser mediaphilia.pl
Czytaj dalej

[OPINIA] Dlaczego wybory przez internet to zły pomysł?

Pandemia koronawirusa w Polsce nie odsunęła na dalszy plan polityki. Wprost przeciwnie - liczba zachorowań szybko zeszła na dalszy plan, gdyż w połowie kwietnia w mediach wybuchła dyskusja na temat tego, jak powinny wyglądać wybory prezydenckie, pierwotnie zaplanowane na 10 maja. 19 kwietnia w niedzielę w programie "Kawa na Ławę" posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna stwierdziła, że najbezpieczniejszą formą głosowania będzie głosowanie przez internet. Tym samym puszka Pandory została ponownie otwarta - a dyskusja, która wraca w różnych formach z przerwami, czasami jako straszak a czasami jako obietnica wyborcza, rozgorzała z nową energią. Dlatego warto, byśmy wyjaśnili sobie pewne rzeczy i wyciągnęli jedyny obecnie racjonalny wniosek - wybory przez internet to nie jest dobry pomysł.
mediaphilia.pl - błędy indie aplikacja koronawirus
Czytaj dalej

Indie: rząd przyznaje, że w aplikacji do monitorowania kontaktów są luki, ale ich nie naprawi

Rząd w Delhi przyznał, że zdaje sobie sprawę z problemów bezpieczeństwa aplikacji do monitorowania kontaktów społecznych w obliczu pandemii koronawirusa Aarogya Setyu, jednakże zdaniem administracji nie stanowią one na tyle poważnego problemu, by pochylić się nad uszczelnieniem systemu, który opozycja nazywa "niekontrolowanym przez nikogo narzędziem inwigilacji".
sztuczna inteligencja w rekrutacji - mediaphilia.pl
Czytaj dalej

Od sztucznej inteligencji zależy czy dostaniesz pracę

Sztuczna inteligencja (AI) wkrada się w kolejne aspekty naszego życia. Jest m.in. wykorzystywana do selekcji osób ubiegających się o pracę. Od jej oceny zależy czy odbędziemy rozmowę z rekruterem, a tym samym - czy przejdziemy do kolejnych etapów rekrutacji. Rozwiązania tego typu wykorzystane są od paru lat przez firmy w Polsce.
Total
5
Share