W tym roku zakupy świąteczne robimy w internecie i na smartfonie

Urządzenia mobilne takie jak smartfony i tablety dominują już na wszystkich etapach zakupów w grupie kobiet oraz młodych kupujących – wynika z badania przeprowadzonego przez firmy SMSAPI i Shoper. Również oferty promocyjne wolimy dostawać na swoje własne urządzenie – np. na telefon, którym nie dzielimy się z innymi członkami rodziny.

Urządzenia mobilne takie jak smartfony i tablety dominują już na wszystkich etapach zakupów w grupie kobiet oraz młodych kupujących – wynika z badania przeprowadzonego przez firmy SMSAPI i Shoper. Również oferty promocyjne wolimy dostawać na swoje własne urządzenie – np. na telefon, którym nie dzielimy się z innymi członkami rodziny.

Badanie obu firm wykazało, że w ciągu minionych dwóch lat odsetek osób, które preferują robić swoje zakupy internetowe na urządzeniach mobilnych wzrósł z 37 do 47 proc. Niemal połowa badanych woli korzystać z telefonu już na etapie wyszukiwania potencjalnych ofert kupna, a 64 proc. stwierdziło, że wolałoby otrzymywać spersonalizowane rekomendacje zakupowe właśnie na smartfona, nie zaś innym kanałem.

To kobiety częściej kupują na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety. Smartfona do przeglądania ofert zakupów wybiera jedynie 38 proc. mężczyzn, podczas gdy w grupie kobiet liczba osób używających telefonu do tego celu wzrasta do 58 proc.

Po telefony w celach zakupowych sięgają również najchętniej młodzi konsumenci. W grupie wiekowej pomiędzy 25 a 34 rokiem życia odsetek osób kupujących w ten sposób wynosi 65 proc. Tymczasem w przedziale wiekowym od 55 roku życia i wyżej 69 proc. respondentów do zakupów wybiera komputer.

Platforma zakupowa Shoper w okresie tzw. Black Friday i związanych z nim promocji odnotowała blisko 50-proc. udział transakcji zrealizowanych na urządzeniach mobilnych we wszystkich dokonanych wówczas płatnościach. W pierwszej połowie grudnia tego roku z kolei na platformie odnotowano o 56 proc. więcej zakupów za pośrednictwem urządzeń tego typu, niż to miało miejsce w analogicznym okresie przed rokiem.

Marketing manager firmy Shoper Oliwia Tomalik wyjaśnia, że “strony sklepów internetowych są w większości responsywne, a sklepy korzystające z oprogramowania Shoper są automatycznie dostosowane do urządzeń mobilnych już od dawna. Udostępniamy też sprzedawcom funkcję PWA, która pozwala kupującym na utworzenie na ekranie startowym skrótu do ulubionego sklepu, tak by potem uruchamiał się jak aplikacja mobilna”.

Zdaniem ekspertki “to wszystko sprawia, że powoli zanika praktyka odnajdowania poszukiwanego produktu za pomocą telefonu i przełączania się na komputer w celu finalizacji zakupu. Ostatnim wąskim gardłem były tutaj płatności, ale rosnąca popularność takich metod jak BLIK, Google Pay czy pay-by-link zoptymalizowanych pod urządzenia mobilne sprawia, że nie ma już potrzeby biec po kartę kredytową. Polowanie na prezenty można dokończyć bez wstawania z kanapy” – twierdzi Tomalik.

Total
1
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane tematy
Czytaj dalej

Google Maps podgryza Instagrama i Facebooka

Mapy Google już dawno przestały być tylko i wyłącznie elektroniczną wersją atlasu geograficznego. Google sukcesywnie poszerza paletę możliwości usługi, która bez wątpienia dokonała rewolucji w naszym codziennym przemieszczaniu się oraz podróżowaniu w najdalsze zakątki świata. Mapy Google z bycia nawigacją GPS coraz to bardziej ewoluują w kierunku portalu społecznościowego. Doskonale o tym świadczą właśnie zapowiedziane nowości wprowadzane w sekcji Odkrywaj - Zobacz w pobliżu. Może właśnie Mapy Google to upragniony portal społecznościowy, który od lat firma z Mountain View próbuje z sukcesem stworzyć?
Czytaj dalej

Twitter zbanował Trumpa jako ostatni. Jako pierwszy wyniósł go wcześniej do władzy

W piątek na swoim blogu firmowym Twitter poinformował, że zdecydował się permanentnie zablokować konto ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa. Profil @realDonaldTrump zgromadził rzeszę ponad 88 mln obserwujących i przez wiele ostatnich lat był dla swojego autora nie tylko tubą propagandową, ale i narzędziem uprawiania specyficznej, twitterowej dyplomacji.
Total
1
Share