TikTok pierwszy raz w historii podał dokładną liczbę użytkowników; w USA 100 mln

TikTok pierwszy raz w historii pochwalił się dokładnymi statystykami wzrostu popularności swojej platformy. Tylko w USA aplikacja cieszy się grupą 100 mln aktywnych w ciągu miesiąca użytkowników, co stanowi wzrost od stycznia 2018 r. o około 800 proc. Na całym świecie TikToka pobrano ponad 2 mld razy.
Mediaphilia.pl - tiktok ukarany za zbieranie danych dzieci USA

TikTok pierwszy raz w historii pochwalił się dokładnymi statystykami wzrostu popularności swojej platformy. Tylko w USA aplikacja cieszy się grupą 100 mln aktywnych w ciągu miesiąca użytkowników, co stanowi wzrost od stycznia 2018 r. o około 800 proc. Na całym świecie TikToka pobrano ponad 2 mld razy.

Codziennie w USA ma z aplikacji korzystać nawet 50 mln osób. Najsilniejszym czynnikiem wzrostu dla TikToka ma być według platformy pandemia koronawirusa, w czasie której użytkownicy aplikacji mobilncyh zwrócili się w stronę poszukiwania rozrywki online.

W grudniu ubiegłego roku platforma na całym świecie miała 507.552.660 użytkowników. Dla porównania w lipcu tego roku z aplikacji na całym świecie według firmy korzystało już 689.174.209 osób.

Ujawnienie danych przez TikToka nie nastąpiło bynajmniej przypadkiem – obecnie chińska platforma walczy o życie w Stanach Zjednoczonych, gdzie administracja prezydenta USA Donalda Trumpa grozi całkowitym zakazem korzystania z tej platformy, o ile do 15 września nie zostanie ona wykupiona przez amerykański podmiot.

Zdaniem Białego Domu TikTok stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Popularny program stanowi również potężną konkurencję dla amerykańskich firm z segmentu mediów społecznościowych, takich jak np. Facebook.

Firma rozważa pozew przeciwko amerykańskiej administracji, argumentując, iż nie ma dowodów na to, jakoby ByteDance (startup, do którego TikTok należy) gromadził dane o użytkownikach z USA i przesyłał je do ChRL w celach wsparcia tamtejszych służb wywiadowczych.

Z Facebooka w drugim kwartale tego roku korzystało 2,7 mld aktywnych w ciągu miesiąca użytkowników.

Total
1
Shares
3 komentarzy
  1. Bardzo dobrze, że TIk tok się rozwija, przydałoby się w końcu coś nowego, najlepiej nie od Marka Zuckerberga. Na rynku reklamowym z pewnością to wpłynie pozytywnie.

Komentarze wyłączone.

Powiązane tematy
Czytaj dalej

Jak świat walczy z koronawirusem z użyciem technologii nadzoru? Gościnnie u Fundacji Panoptykon

Nowe technologie w wielu krajach świata wykorzystywane są do walki z koronawirusem. Mają pomagać wychodzić z fazy izolacji społecznej, a czasami ją zastępują. Monitorują kontakty międzyludzkie i ostrzegają przed możliwością zetknięcia się z osobą zakażoną groźnym patogenem. Wszystko - z szerokim przyzwoleniem społecznym i dużym poparciem dla sprawnego wdrażania coraz to nowych rozwiązań.
Zmarła Ann Mitchell z Bletchley Park - mediaphilia.pl
Czytaj dalej

Zmarła Ann Mitchell, matematyczka i kryptolożka z Bletchley Park

W wieku 97 lat zmarła matematyczka i kryptolożka Ann Mitchell, jedna z ostatnich żyjących osób pracujących podczas II wojny światowej nad łamaniem niemieckich szyfrów w brytyjskiej tajnej placówce Bletchley Park. Kilka dni przed śmiercią w domu opieki w szkockim Edynburgu, Mitchell otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.
ministerstwo cyfryzacji likwidacja
Czytaj dalej

Znika Ministerstwo Cyfryzacji – resort straconych złudzeń

O likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji mówiło się już niejednokrotnie w różnych środowiskach co najmniej od 2018 r. W ciągu ostatnich dwóch lat działania resortu niejednokrotnie można było odnieść wrażenie, że jego funkcjonowanie w rzeczywistości polega na czekaniu, aż w końcu MC formalnie zostanie rozwiązane, a jego kompetencje - przekazane gdzie indziej. Czy oznacza to, że Ministerstwo Cyfryzacji niczego nie zrealizowało, a jego istnienie było całkowicie pozbawione sensu? Nie do końca - resort posiada wymierne osiągnięcia na polu m.in. wdrażania e-administracji. To jednak zdecydowanie za mało, aby nad jego likwidacją ubolewać. Ważne decyzje w kwestiach cyfrowych od dawna zapadają gdzie indziej.
Total
1
Share