Jedyny w Polsce serwis o internecie, prywatności i mediach społecznościowych pisany z perspektywy technologicznej, humanistycznej i społecznej

Facebook wprowadza Zarządzanie Aktywnością – nową funkcję, która ma pomóc osobom korzystającym z tego największego na świecie portalu społecznościowego zarządzać treściami zamieszczanymi w nim na przestrzeni wielu lat użytkowania.

Zarządzanie Aktywnością na Facebooku pozwoli na archiwizację treści, których nie chcemy prezentować swoim znajomym bądź publicznie – życzymy sobie natomiast, aby w dalszym ciągu były dostępne dla nas.

Możliwe będzie również przenoszenie wpisów, których nie chcemy dłużej utrzymywać na profilu do kosza na czas 30 dni, po których będą one automatycznie usuwane (w międzyczasie, jak obiecuje koncern, korzystające z Facebooka osoby będą mogły samodzielnie zadecydować o ich natychmiastowym usunięciu, bądź też przywrócić je na profil).

Zarządzanie postami zamieszczonymi w przeszłości powinno tym samym stać się mniej kłopotliwe – wpisy będzie można zaznaczać i usuwać, bądź archiwizować zbiorczo. Koncern Marka Zuckerberga zadeklarował również, że wraz z Zarządzaniem Aktywnością usprawnione zostaną filtry pozwalające na wyszukiwanie postów zamieszczonych np. w konkretnym przedziale czasowym.

W pierwszej kolejności nowe możliwości zarządzania treściami uzyskają użytkownicy Facebooka na urządzeniach mobilnych. Do wersji przeglądarkowej serwisu mają one trafić w późniejszym terminie.

Opublikowano w: Aktualności,Media społecznościowe
Więcej na podobne tematy: ,
// Redakcja Więcej wpisów

Jedyny w Polsce serwis o internecie, prywatności, mediach społecznościowych i innowacjach pisany z perspektywy technologicznej, humanistycznej i społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *