Pracownicy Amazon Ring oglądali nagrania z dzwonków użytkowników

amazon ring prywatność - mediaphilia.pl

Co najmniej czterech pracowników pozyskanej przez Amazona w 2018 roku firmy Ring produkującej inteligentne dzwonki do drzwi zostało zwolnionych z pracy za oglądanie nagrań z urządzeń użytkowników bez uprawnień – poinformowała w mijającym tygodniu firma w liście przesłanym do amerykańskich senatorów. W końcu listopada ubiegłego roku skierowali oni do koncernu pytania o to, jak wyglądają kwestie związane z ochroną prywatności użytkowników dzwonków Ring.

Amazon poinformował, że w ciągu ostatnich czterech lat Ring otrzymał cztery skargi dotyczące nieuprawnionego dostępu jego pracowników do danych z nagrań wideo robionych przez wbudowane w dzwonki kamery. Każda ze zwolnionych z pracy w związku ze sprawą osób miała uprawnienia do przeglądania nagrań, jednakże – jak tłumaczy koncern Jeffa Bezosa – czynność ta znacznie wykraczała poza zakres działań niezbędnych do wykonywania obowiązków na stanowiskach, na których zwolnieni pracownicy byli zatrudniani.

Firma zapowiedziała ograniczenie liczby pracowników, którzy dysponują dostępem do nagrań z dzwonków Ring. Oznajmiła też, iż Ring prowadzi regularny rejestr dostępu do danych użytkowników i wydał wcześniej stosowne ostrzeżenia dotyczące konsekwencji nieautoryzowanych prób dostępu do tych informacji zarówno dla pracowników etatowych firmy, jak i dla jej zewnętrznych kontrahentów.

Ring od wielu miesięcy boryka się z oskarżeniami o to, że nie chroni prywatności użytkowników swoich urządzeń w należyty sposób. W mediach wielokrotnie pojawiały się doniesienia o tym, że kamery wbudowane w dzwonki, które w ramach współpracy firmy z policją wykorzystywane są przez organy ścigania, mogą zmienić się w sieć inwigilacji obywateli. Dzwonki tej firmy nie mają dobrej prasy – zapewne dlatego Amazon podczas trwających w Las Vegas targów CES przedstawił nowe centrum zarządzania prywatnością Ring, które ma oddać użytkownikom więcej kontroli nad ustawieniami chroniącymi ich dane oraz możliwość zabezpieczenia się przed podglądaniem ich nagrań wideo przez niepowołane do tego osoby.

Total
2
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane tematy
Czytaj dalej

Google Maps podgryza Instagrama i Facebooka

Mapy Google już dawno przestały być tylko i wyłącznie elektroniczną wersją atlasu geograficznego. Google sukcesywnie poszerza paletę możliwości usługi, która bez wątpienia dokonała rewolucji w naszym codziennym przemieszczaniu się oraz podróżowaniu w najdalsze zakątki świata. Mapy Google z bycia nawigacją GPS coraz to bardziej ewoluują w kierunku portalu społecznościowego. Doskonale o tym świadczą właśnie zapowiedziane nowości wprowadzane w sekcji Odkrywaj - Zobacz w pobliżu. Może właśnie Mapy Google to upragniony portal społecznościowy, który od lat firma z Mountain View próbuje z sukcesem stworzyć?
Total
2
Share