Instagram usuwa przycisk IGTV z aplikacji

Instagram usuwa przycisk IGTV z głównej aplikacji - Mediaphilia.pl

Instagram usuwa ze swojej głównej aplikacji przycisk odsyłający użytkowników do programu IGTV, który miał być konkurencją dla YouTube’a – donosi serwis Tech Crunch, którego dziennikarze jako pierwsi przyuważyli pozornie drobną zmianę. Ikonka – według należącej do Facebooka platformy – cieszyła się zbyt małą popularnością wśród użytkowników, by ją dalej utrzymywać.

IGTV to oddzielna aplikacja Instagrama, która trafiła do rąk użytkowników w 2018 roku i przeznaczona jest dla dłuższych materiałów wideo. W 2019 roku Facebook uzupełnił aplikację o nowe funkcje, które miały przyciągnąć twórców możliwościami bardziej sprawnego zarządzania treściami i sprawić, że IGTV ożyje.

Według przedstawicieli Instagrama, użytkownicy nie korzystali z przycisku znajdującego się w prawym górnym rogu podstawowego ekranu aplikacji tak często, jak by tego chciała firma. Treści publikowane na IGTV odkrywają natomiast przede wszystkim dzięki strumieniowi aktualności, gdzie można obejrzeć fragmenty dłuższych nagrań publikowanych przez znajomych.

Wszystko wskazuje jednak, że aplikacja IGTV nie cieszy się taką popularnością, jak chcieli tego jej twórcy – z Instagrama korzysta ponad miliard osób. Konkurencyjnego TikToka pobrało ponad 500 mln osób na całym świecie (dane za rok 2019). Tech Crunch podaje, że IGTV pobrał jedynie 1 proc. użytkowników Instagrama.

Serwis The Verge z kolei przypomina, że Instagram od samego początku miał duże problemy z namówieniem twórców na korzystanie z nowej aplikacji. Program nie oferuje takich możliwości monetyzacji treści (z użyciem reklam) jak główny rywal IGTV – należący do Google’a YouTube. Marki chętnie współpracujące z twórcami natomiast nie przeznaczają na promocję w tej aplikacji tak dużych zasobów, jak na głównej platformie Instagrama.

Zdjęcie w nagłówku: Salman Aslam

Total
4
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane tematy
Technostres istnieje i dotyka coraz więcej osób - mediaphilia.pl
Czytaj dalej

Technostres istnieje i dotyka coraz więcej osób

Nietrudno zauważyć, że smartfony zajmują w życiu większości z nas szczególnie ważną pozycję. Towarzyszą nam w pracy, w domu, podczas spotkań z przyjaciółmi (zawsze obecne na stoliku w restauracji czy kawiarni), nierzadko nawet w łóżku. Jak się okazuje, nie pozostaje to bez wpływu na nasze życie i niestety jak wynika z najnowszych badań, wpływ ten nie jest pozytywny.
Total
4
Share