Instagram testuje Stories dla grup

Instagram testuje Stories grupowe - mediaphilia.pl

Instagram testuje możliwość wyświetlania Stories (Relacji) dla wybranych grup odbiorców – uważa badaczka aplikacji Jane Mancun Wong, która na swoim koncie na Twitterze zamieściła zrzuty ekranu nowych funkcji dostępnych obecnie jedynie w wersji próbnej.

Jeśli nowa opcja zostanie wdrożona, będzie to kolejna zmiana na Instagramie, który obecnie umożliwia wyświetlanie Stories ograniczonych do grupy “Bliskich Znajomych” oraz eliminowanie poszczególnych osób z możliwości ich oglądania, jednakże nie pozwala swoim użytkownikom na emitowanie Relacji dla określonych, zdefiniowanych grup odbiorców.

Według Wong, po zmianach osoby korzystające z Instagrama będą mogły bezpośrednio z poziomu tworzenia Stories tworzyć nowe grupy odbiorców, a także nadawać swój przekaz do grup już wcześniej zdefiniowanych.

Co ciekawe, we wrześniu Facebook zlikwidował podobną funkcję w swoim głównym serwisie – testował ją przez dziewięć miesięcy.

Subiektywnie oceniamy, że funkcja Stories dla grup byłaby ciekawym uzupełnieniem Instagrama – nie wszyscy nasi odbiorcy muszą być zainteresowani każdym rodzajem treści, jaki zamieszczamy w serwisie. Kiedy Instagram pozwoli użytkownikom na skorzystanie z niej? Obecnie nie wiadomo – należy również pamiętać, że nie każda testowana funkcjonalność trafia do ostatecznej, dostępnej w sklepach z aplikacjami wersji programu.

Total
14
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane tematy
Total
14
Share