Przeglądarka Vivaldi dostępna w wersji na Androida

Vivaldi w wersji mobilnej to długo oczekiwana informacja dla użytkowników przeglądarki internetowej, której producent chwali się przede wszystkim troską o prywatność użytkowników i wolnością, jaką daje im w konfigurowaniu swojego oprogramowania.

Szef firmy Vivaldi Jon von Tetzchner w komunikacie prasowym stwierdził, że korzystanie z tego typu oprogramowania na urządzeniach mobilnych wymaga coraz więcej elastyczności celem zachowania codziennej efektywności. Jak podkreślił, Vivaldi bierze pod uwagę zmiany, jakie zachodzą w sposobach korzystania ze smartfonów i stara się dostosować swoją innowacyjność do tego naturalnego procesu technologicznej ewolucji.

Przeglądarka Vivaldi na Androida – widok notatek

Przeglądarka Vivaldi w wersji na urządzenia mobilne z Androidem ma cechować się tym samym, jak obiecuje producent – wysokim poziomem bezpieczeństwa i poszanowania prywatności użytkowników, a także umożliwiać korzystanie z modułów dobrze znanych z wersji programu na komputery (panele, przyspieszone wybieranie adresów, notatki) i pozwalać na synchronizację danych.

Przeglądarka Vivaldi na Androida – prywanty tryb przeglądania

Mobilna wersja produktu pozwoli również na na szybki wybór wyszukiwarki internetowej z poziomu pasku wpisywania adresu strony. Preinstalowane wyszukiwarki mogą być podmienione bardzo szybko poprzez wpisanie jedynie pierwszej litery nazwy konkretnego produktu (na przykład “D” dla wyszukiwarki DuckDuckGo).

Strona przeglądarki Vivaldi w sklepie z oprogramowaniem Google Play

Total
11
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane tematy
Czytaj dalej

Facebook zapłaci wydawcom w Wielkiej Brytanii. Zatem MOŻNA

Facebook zapłaci brytyjskim mediom mainstreamowym za licencjonowanie ich treści. Rocznie kwoty tantiem, które będzie musiał regulować koncern to rząd milionów funtów. Dlaczego Facebook się ugiął, choć w innych krajach zaciekle walczy, by za treści redakcji medialnych nie płacić ani grosza? Najpewniej dlatego, że Londyn zabrał się na poważnie za regulacje prawne branży reklamy internetowej, gdzie firma Zuckerberga dominuje.
Czytaj dalej

Niemcy: policja ma dostęp do danych niezgodnie z konstytucją

Niedawno informowaliśmy, że Niemcy przymierzają się do wprowadzenie zapisów umożliwiających instalację oprogramowania szpiegującego na każdym urządzeniu elektronicznym aktywnym w kraju. Na szczęście nie wszystko idzie w złym kierunku: niemiecki Trybunał Konstytucyjny w połowie lipca orzekł, że obecny dostęp policji do danych osobowych użytkowników telefonów i internetu jest niezgodny z konstytucją.
Total
11
Share