Jedyny w Polsce serwis o internecie, prywatności i mediach społecznościowych pisany z perspektywy technologicznej, humanistycznej i społecznej

Obieg wiadomości w internecie jest dziś niezwykle szybki. Źródła, które jako pierwsze publikują informacje, bardzo często giną w natłoku późniejszych doniesień medialnych na ten sam temat. Google dostrzegło ten problem i wprowadziło zmiany, których celem jest uwypuklenie oryginalnych źródeł informacji celem łatwiejszego odnalezienia przez odbiorcę pierwszej publikacji na dany temat.

Dzięki zmianom pierwotne źródła informacji będą widoczne w wyszukiwarce wyżej i przez dłuższy czas. W ich pobliżu pojawiać się będą pochodne oryginalnego artykułu – materiały zawierające cytat bądź omówienie informacji ze źródła, które opublikowało ją jako pierwsze.

We wpisie na blogu firmowym Google’a podkreślono jednocześnie, że obecnie nie ma obiektywnie obowiązującej definicji „oryginalnego źródła”, a publikacje informacji różnią się w czasie choćby ze względu na układ geograficzny świata. Firma zaznaczyła, że doświetlanie oryginalnych źródeł informacji to proces, nie zaś jednorazowy wysiłek i z pewnością będzie on ulepszany wraz z biegiem czasu.

Opublikowano w: Aktualności
Więcej na podobne tematy: , , ,
// Redakcja Więcej wpisów

Jedyny w Polsce serwis o internecie, prywatności, mediach społecznościowych i innowacjach pisany z perspektywy technologicznej, humanistycznej i społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *