Dzięki awarii Facebooka Telegram zyskał 3 mln nowych użytkowników

Telegram zyskał 3 mln użytkowników dzięki awarii Facebooka - mediaphilia.pl

W środę użytkownicy Facebooka, Instagrama i WhatsAppa zaczęli na konkurencyjnym Twitterze zamieszczać wpisy informujące o tym, że usługi koncernu Marka Zuckerberga nie działają. Awaria w niektórych miejscach na świecie trwała nawet 17 godzin i przeciągnęła się na czwartek, dotykając miliony osób korzystających z tych aplikacji. Co zrobiła część z nich? W poszukiwaniu szyfrowanej i darmowej komunikacji wielu zdecydowało się zainstalować komunikator Telegram.

O gwałtownym wzroście zainteresowania aplikacją poinformował jej twórca i właściciel – Paweł Durow – z użyciem osobistego kanału na Telegramie. Jak napisał, nowi użytkownicy korzystając z komunikatora mogą cieszyć się “nieograniczoną przestrzenią i prawdziwą prywatnością”.

W marcu ubiegłego roku liczba osób korzystających z Telegrama na całym świecie szacowana była na około 200 mln aktywnych użytkowników.

O komunikatorze zrobiło się głośno w kontekście sprawy nacisków Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji i tamtejszego regulatora mediów i telekomunikacji – Roskomnadzoru, które wezwały Durowa do udostępnienia służbom kluczy deszyfrujących komunikację na Telegramie.

Rosja twierdzi, że aplikacja ta – podobnie jak zablokowany w tym tygodniu szwajcarski ProtonMail – może być wykorzystywana do komunikacji m.in. przez terrorystów i innych przestępców. Nowe paliwo do takich oskarżeń dostarczyła rosyjskim służbom seria alarmów bombowych ze stycznia tego roku, których sprawcy mieli umawiać się właśnie z użyciem szyfrowanych e-maili na podkładanie bomb pod budynkami użyteczności publicznej.

Telegram jest komunikatorem obiecującym swoim użytkownikom możliwość korzystania z szyfrowanej komunikacji i bardzo podobnym w funkcjonalnościach do aplikacji WhatsApp, której właścicielem jest Facebook.

Total
4
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane tematy
Total
4
Share