#InstaPrivacy, czyli prywatność na Instagramie

mediaphilia.pl - instaprivacy prywatność instagram gosia fraser

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Nie zgadzamy się jednak z myśleniem, że ten dzień ma miejsce tylko raz do roku – naszym zdaniem rok powinien liczyć 365 dni bezpiecznego internetu!

Jako, że przychylamy się do dominikańskiej reguły, którą sparafrazować można jako ewangelizować wszędzie i na wszystkie sposoby, zachęcamy do odwiedzenia profilu Gosi Fraser na Instagramie, na którym co tydzień pojawiają się miniwykłady na tematy związane z prywatnością w internecie.

W archiwum zapisanym na profilu można znaleźć już pierwsze trzy odcinki, poświęcone m.in. profilowaniu na potrzeby marketingu i zautomatyzowanych decyzji oraz temu, jakie dane zbierają czujniki (i do czego można je wykorzystać).

Gosia Fraser - InstaPrivacy Instagram

 

Total
2
Shares
Powiązane tematy
Technologia w walce z koronawirusem - 7 filarów zaufania
Czytaj dalej

Technologia w walce z koronawirusem – 7 filarów zaufania

Technologia może pomóc nam w walce z pandemią koronawirusa, ale wdrażanie w trybie przyspieszonym nowych rozwiązań technologicznych nie może stać się furtką do naruszeń praw i wolności obywateli. Monitorowanie społecznych kontaktów przy pomocy narzędzi technologicznych zadziała tylko przy dużym poparciu i dobrowolnej współpracy ze strony ludzi. Taka postawa wymaga wysokiego poziomu zaufania obywateli do narzędzia, które zostanie im zaproponowane przez państwo.
Total
2
Share