#InstaPrivacy, czyli prywatność na Instagramie

mediaphilia.pl - instaprivacy prywatność instagram gosia fraser

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Nie zgadzamy się jednak z myśleniem, że ten dzień ma miejsce tylko raz do roku – naszym zdaniem rok powinien liczyć 365 dni bezpiecznego internetu!

Jako, że przychylamy się do dominikańskiej reguły, którą sparafrazować można jako ewangelizować wszędzie i na wszystkie sposoby, zachęcamy do odwiedzenia profilu Gosi Fraser na Instagramie, na którym co tydzień pojawiają się miniwykłady na tematy związane z prywatnością w internecie.

W archiwum zapisanym na profilu można znaleźć już pierwsze trzy odcinki, poświęcone m.in. profilowaniu na potrzeby marketingu i zautomatyzowanych decyzji oraz temu, jakie dane zbierają czujniki (i do czego można je wykorzystać).

Gosia Fraser - InstaPrivacy Instagram

 

Total
2
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane tematy
aplikacja koronawirus wyciek danych - mediaphilia.pl
Czytaj dalej

Pierwszy wyciek danych z aplikacji do monitorowania kontaktów podczas pandemii

Z aplikacji Covid19 Alert! wyprodukowanej w Belgii wyciekły dane (imiona i nazwiska, zaszyfrowane hasła oraz adresy e-mail) od 100 do 200 osób. Według twórców aplikacji, dane pochodzą z innego produkowanego przez nich oprogramowania, a wyciek jest wynikiem błędu ludzkiego, do którego doszło ze względu na pośpiech w pracach nad aplikacją do monitorowania kontaktów społecznych w obliczu pandemii koronawirusa. Na wdrożenie działającego kodu do użytku programiści mieli podobno jedynie pół godziny.
Total
2
Share